جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 48278
  تاریخ انتشار : 20 اسفند 1392 14:6
  تعداد بازدید : 290

  رئیس سازمان امور مالیاتی در گفت‌وگو با فارس:

  ورزشکاران و باشگاه ها تا آخر سال تکلیف مالیات را روشن کنند/ ممنوع الخروج شدن بدهکاران

  رئیس سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه به همه ورزشکاران و باشگاه ها ابلاغ شده که تا آخر سال وضعیت مالیات خود را روشن کنند، گفت: یکی از ابزارهای دریافت مالیات ممنوع الخروج شدن افراد است.

  علی عسکری با اشاره به وضعیت پرداخت مالیاتی ورزشکاران به خصوص فوتبالیست‌ها، اظهار داشت: ورزشکاران افرادی هستند که در ذهن جامعه نمود دارند و در همه صحنه‌های تصویری تلقی خاصی از آنها می‌شود و انتظار این است که اگر ورزشکاران قهرمان هستند در همه صحنه‌ها قهرمان باشند.

  رئیس سازمان امور مالیاتی تاکید کرد: این کافی نیست که فوتبالیست‌ها و بقیه ورزشکاران را فقط در عرصه‌های ورزشی قهرمان بدانیم اما در بحث مالیات که می‌شود ورزشکار آن را بر دوش باشگاه بیندازد و باشگاه نیز به دوش ورزشکاران بگذارد.

  عسکری بیان داشت: از باشگاه‌ها و ورزشکاران خواسته‌ام تکلیف خود را در مورد مالیات روشن کنند و تا آخر امسال باید مشخص شود و همکاران بنده باشگاه‌ها و ورزشکاران را مطلع کردند که تکلیف مالیات خود را روشن کنند.

  به گفته وی، سازمان مالیاتی مخلص همه ورزشکاران و تیم‌ها است و بازی آنها را نیز نگاه می‌کند اما اگر آخر بازی مشاهده شود که مالیات خود را پرداخت نکردند دلسرد می‌شویم.

  وی افزود: سازمان با ابزارهایی که در اختیار دارد مالیات را اخذ خواهد کرد.

  عسکری اشکال کار عدم پرداخت مالیات ورزشکاران را در قراردادها دانست و گفت: در قرارداد گفته می‌شود که باشگاه مالیات را بدهد و باشگاه‌ها نیز به انحای مختلف از پرداخت آن طفره می‌روند که مشکل پول دارند اما باید تکلیف مالیات روشن شود.

  رئیس سازمان امور مالیاتی بیان داشت: اکنون بسیاری از ورزشکاران خارجی بدهی مالیاتی دارند اما داخل ایران هم نیستند و بدهی خود را نپرداختند و سازمان نیز بلاتکلیف که از باشگاه‌های آن طلب خواهد کرد.

  وی افزود: یکی از ابزارها برای دریافت مالیات ممنوع‌الخروج کردن ورزشکاران است و از نگاه سازمان، مودی چه ورزشکار باشد و چه صنف فرقی نمی‌کند.

  به گزارش فارس در همین حال، از باشگاه فوتبال پرسپولیس خبر می رسد که اردوی این تیم به ارمنستان به دلیل معوقات مالیاتی و ممنوع الخروج شدن فوتبالیست‌ها لغو شده است.


  به نقل از :
  www.farsnews.com
   
   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28235311
اکنون :
12