جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 22180
  تاریخ انتشار : 11 بهمن 1391 14:14
  تعداد بازدید : 710

  قائم مقام امور فرهنگی و مشارکت‌های مردمی سازمان بهزيستی کشور:

  مهم ترين ماموريت بهزيستی، پيشگيری از معلوليت های اجتماعی و جسمی است


  بهمن 1390

  قائم مقام امور فرهنگی و مشارکت‌های مردمی سازمان بهزيستی کشور، گفت: مهم‌ترين ماموريت بهزيستی، پيشگيری از معلوليت‌های اجتماعی و جسمی و در درجه دوم توانبخشی و توانمند‌سازی است.
  ، حسين بدخشان در پنجمين همايش تجليل از خيرين استان گيلان اظهارکرد: با توجه به اينکه 40 درصد هزينه‌های خانواده در بخش مسکن است بنابراين يکی از اجراهای مهم در بحث توانمند‌سازی بحث مسکن است.
  وی با اشاره به اينکه اگر مشکل مسکن مددجويان حل شود بخش عمده‌ای از مشکلات اين قشر برطرف خواهد شد، ادامه داد: آمار خانواده‌های فاقد مسکن تحت پوشش بهزيستی 200 هزار خانوار در سال 89 اعلام شده است.
  بدخشان با بيان اينکه در طول چهار سال بايستی مجموع نيازهای مسکن اين خانواده‌ها به صفر برسد، تصريح کرد: در سال اول برای ساخت مسکن 60 هزار خانواده، سال دوم و سوم نيز هر کدام 70 هزار خانوار برنامه‌ريزی شده است.
  همچنين کيانوش کوچکی‌نژاد ـ مديرکل بهزيستی گيلان نيز در ادامه اين همايش گفت: وجود خيرين و نيکوکاران مانند وزنه‌های تعادل هستند که اساس گيتی را نگه‌ داشته‌اند و از تباهی دنيا جلوگيری می‌کنند و اين مهم در فرهنگ شيعی ما که انتظار با بصيرت از ارکان آن است، به خوبی تدوين شده است.
  وی افزود: وظيفه منتظران واقعی صاحب الزمان (عج) تلاش و مجاهدت در جهت رفع ظلم، کاستی‌ها، فقر و نابسامانی و هديه کردن آرامش، رفاه و آسايش به بندگان خدا و ايجاد زمينه ظهور صاحب واقعی حکومت الهی در جهان هستی است.
  کوچکی‌نژاد با اشاره به فعاليت آسايشگاه معلولين و سالمندان گيلان گفت: اين آسايشگاه حاصل خيرانديشی و نوع‌دوستی مردم گيلان به ويژه زنده‌ياد استقامت است و مأمن مناسبی را برای سالمندان و معلولين بی‌پناه و محروم ايجاد کرده است.

   

  به نقل از:

  http://www.shamdani.com/find.php?item=1.83.2071.fa 


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
8